Napisz do nas

Kryta pływalnia Obiekty sportowe

Archiwum aktualności

 

REKREACJA RUCHOWA - PILATES.

PILATES to system ćwiczeń fizycznych, którego celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. PILATES to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych, ma przyczyniać się do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących. PILATES to sposób na zatrzymanie pędzącego rytmu dnia, rozluźnienie, relaks.

System ćwiczeń PILATES to najpierw mała rozgrzewka, a następnie blok spokojnych ćwiczeniach statycznych, w określonych pozycjach, z napinaniem, rozluźnianiem i rozciąganiem mięśni wszystkich partii ciała, ale ze szczególnym uwzględnieniem tzw. mięśni centrum: brzucha i grzbietu.

Ważnym czynnikiem oprócz dbałości o precyzję ruchów jest dostosowanie oddechu do poszczególnych cykli każdego ćwiczenia.
Uczestnikami mogą być osoby w różnym wieku i o różnym poziomie kondycji fizycznej – grupa do 10 osób.

Do wstępnych ćwiczeń będzie potrzebny wygodny, niekrępujący ruchów (ale i niezbyt luźny) dres lub koszulka i getry. Będzie też przydatne sportowe obuwie (do rozgrzewki) i skarpetki na zmianę, bowiem większość pozycji pilatesowych wykonuje się boso, co pozwala także ćwiczyć mięśnie stóp. Konieczny jest duży ręcznik do położenia na macie.

Ćwiczenia rozpoczynamy minimum 1 godzinę po małym posiłku np. po przekąsce a 3 – 4 godz. po większym posiłku np. po obiedzie.

Nasze zajęcia będą się odbywały w Małej Sali Lustrzanej na I p. Sali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim.

Formą zajęć będzie kurs podstawowy, wstępny 5–cio godzinny (gdzie godzina lekcyjna = 45 min). Zajęcia będą prowadzone 1 raz w tygodniu po 2 godziny dziennie, w godzinach popołudniowych – od 17.30. Szczegóły zostaną ustalone na pierwszym spotkaniu.

Zajęcia prowadzi Antoni Sydor - Instruktor PILATES

(uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz Instruktora Sportu).

 >> REKOMENDACJE <<

>> PODZIEKOWANIA <<

ZAPRASZAMY!

 

Informacje i zapisy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim, tel. 504 250 556, 15 8725 105 w. 24.

Opracował: Antoni Sydor

Dodano: 9 października 2019 r. 

Poprzednia strona Następna strona

Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!