Napisz do nas

Ośrodki wypoczynkowe Kryta pływalnia Obiekty sportowe i tereny rekreacyjne

Archiwum aktualności 

 

!!! NOWOŚĆ !!! AQUA AEROBIK !!! NOWOŚĆ !!! AQUA AEROBIK

 

Aqua aerobik (gimnastyka w wodzie)

 

Na pływalni już zaczęła się tworzyć nowa grupa aktywności fizycznej. To rewelacyjny aqua aerobik. Wszystkie osoby zaintere-sowane już mogą zasięgać informacji w kasie, lub przyjść na pierwsze spotkanie organizacyjne w piątek (3.10.2008r.) o godz. 17.00 przy szatni okryć wierzchnich (mile widziany strój kąpielowy). Grupy będą bardzo zróżnicowane, ale każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie  Zależnie od potrzeb przewiduje się grupę dla początkujących, zaawansowanych, kobiet w ciąży, młodych matek, nie zapomnimy również o seniorach, jeśli tylko zechcą skorzystać z dobrodziejstw tego typu gimnastyki. Zajęcia poprowadzi instruktor aqua aerobiku mgr Magdalena Breś.

Aqua aerobik to bezpieczna forma aktywności fizycznej. Może ją uprawiać każdy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Ten rodzaj gimnastyki korekcyjnej wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie.

Ćwicząc aqua aerobik szybko można pozbyć się zbędnych kilogramów, ponieważ ruch w wodzie przyspiesza przemianę materii. Widoczny jest także wpływ na zmniejszenie cellulitisu, gdyż woda masując, ujędrnia ciało. Systematyczna gimnastyka w wodzie jest skuteczna zwłaszcza dla osób z nadwagą. Aerobik w wodzie nie wymaga umiejętności pływania.

 

Zalety aqua aerobiku:

• Idealny dla osób z nadwagą, wadami kręgosłupa i chorymi stawami
• Nie wymaga dużej sprawności fizycznej, ani umiejętności pływania
• Poprawia samopoczucie oraz likwiduje napięcie i stres
• Pomaga zwalczyć cellulitis
• Masuje i ujędrnia ciało
• Wysmukla sylwetkę

Zajęcia obejmują:

• Aerobik
Zajęcia z lądu przenosimy do wody z podwójną intensywnością, gdyż musimy pokonać opór wody, są to zajęcia dla pań i panów, wzmacniają mięśnie, wysmuklają ciało, poprawiają samopoczucie.

• Aqua jogging
Zajęcia obejmują technikę biegu w wodzie płytkiej i głębokiej, wywierają pobudzający wpływ na przemianę materii. Ćwiczymy mięśnie brzucha, mięśnie miednicy i mięśnie kończyn dolnych, jest to forma zajęć aerobowych w wodzie z wykorzystaniem różnych elementów biegu. Poprawia kondycję, wytrzymałość siłową i koordynację ruchową.

• Aqua joga
Ta forma zajęć usuwa napięcie mięśniowe i przynosi odpoczynek całemu ciału. Zajęcia ukierunkowane są na rozciąganie mięśni i wiązadeł, utrzymanie ruchomości kręgosłupa i stawów, poprawianie sprawności układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Dodano: 26 września 2008 r.

 

Poprzednia strona Następna strona


Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!